Rok 1918 - odzyskanie niepodległości
1920 - wojna polsko –bolszewicka
1.09.1939r - agresja Niemiec hitlerowskich
17.09.1939 - agresja Rosji sowieckiej
Okupacja , pierwsze obozy koncentracyjne, Katyń wywózki na Sybir i Kazachstan.
1945r Stalin instaluje władze komunistyczną na terenie Polski.
Teraz pytanie : kto po tym wszystkim popiera władze ludową ? Kto wstępuje do UB ? Kto morduje AKowców ?
Właściciele ziemscy nazwani obszarnikami którym skonfiskowano majątki i podzielono na parcele – nie
Chłopi nazwani kułakami –nie
Młynarze , kowale , leśnicy – nie
Fabrykanci, bankierzy , handlarze, kamienicznicy – nie
Lekarze, prawnicy , administracja państwowa – nie
Wykwalifikowana klasa robotnicza – nie
No więc kto ?
Otóż bezrolni chłopi , fornale , menele, bezrobotni, złodzieje i mordercy.
Ta grupa otrzymała od Stalina prace , mieszkanie i awans społeczny . Ci ludzie to pierwsza elita PRL, jeszcze surowa ale świadoma że bez opieki Rosji nic w życiu nie osiągnie, to sekretarze lat 50 i 60 tych. To Ubecy katujący bohaterów takich jak Pilecki.
Następnie ich dzieci , już po skończonych studiach partyjnych, potrafiący się poprawnie wysłowić stanowią w latach 70 i 80 kwiat PRL.
Koniec komunizmu był łaskawy dla ich dzieci , zachowali majątki , układy zostali biznesmenami to już kadra IIIRP .
Mimo że minęło tyle lat odkąd ich dziadowie wyszli z czworaków i melin podmiejskich , nadal słoma wystaje z butów.
Popatrzcie na zachowanie obecnych elit , czy ktokolwiek wyobraża sobie żeby powiedzieć człowiekowi którego brat zginął powiedzmy w ”wypadku” aby do niego zadzwonił.
To ten sam typ ludzi którzy odzierali powstańców styczniowych z butów , grzebali we wnętrznościach zamordowanych Żydów szukając kosztowności .
Ta hołota wniosła na szczyty wzorce wyniesione z czworaków , język ,zachowanie obyczaje , wtedy miedzy sobą się żarli , kopali dołki aby mieć lżejsza prace ,lepsze wynagrodzenie . Dzisiaj robią to samo , żaden nie pomyśli o wspólnocie , o narodzie, liczy się tylko indywidualny zysk.
Bydło to uznało że im się należy uprzywilejowana pozycja , kiedyś bagnety bolszewickie ich broniły , teraz każda krytyka to zamach na demokracje . Potrafią szydzić i ośmieszać wartości o których nie mają bladego pojęcia , czas dla niech ruszył dopiero po 1945r, wszystko co było przed jest złe.
Leming – analfabeta polityczny , potrafi skojarzyć maksymalnie 2 fakty ,na ich podstawie wyciąga wnioski dzięki czemu uważa się za inteligenta. Większa ilość faktów budzi przerażenie , gubi się, zaczyna toczyć pianę , uważa że to spiskowa teoria. Łatwo nim sterować , wystarczy wyrwać jedno słowo z wypowiedzi nazwać je nienawistnym i poszczuć na autora , jest pewnym że zaatakuje , będzie puszył się jak paw że zrozumiał .